Preliminär lista över anmälda till Fältserien 1 2019 - 2019-03-31.
Komplett startlista inklusive patrulltider kommer att publiceras efter sista anmälningsdag.
Klubb |
Namn |
Anmälda klasser |
01-042 |
Gripen Pk |
|
|
Anders Hansson |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Anders Räms |
A (Klass3), C (Veteran Äldre) |
|
Fredrik Sik |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Mattias Thaarup |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Mikael Grip |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Mikael Gunnarsson |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Niklas Dabrowski |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Willy Heyman |
A (Klass3), C (Veteran Äldre) |
01-065 |
Rosersberg Pk |
|
|
Fredrik Pejlert |
A (Klass2) |
|
Fredrik Pejlert |
C (Klass2) |
|
Halit Ayata |
C (Klass2) |
|
Halit Ayata |
A (Klass2) |
|
Jan Karndahl |
B (Klass1) |
|
Jan Karndahl |
A (Klass1) |
|
Kickie Svedberg |
C (Klass2), R (Klass2) |
|
Kristoffer Paulsson |
C (Klass1) |
|
Kristoffer Paulsson |
A (Klass1) |
|
Lars Adsjö |
A (Klass3) |
|
Lars Adsjö |
R (Klass3) |
|
Lars Adsjö |
C (Klass3) |
|
Robert Tennisberg |
C (Klass3) |
|
Robert Tennisberg |
A (Klass3) |
|
Robert Tennisberg |
R (Klass3) |
|
Stefan Westholm |
C (Klass2) |
|
Stefan Westholm |
A (Klass2) |
01-070 |
Svea Ing 1 Pk |
|
|
Eva Berggren |
C (KlassD2) |
|
Gunnar Berggren |
C (Veteran Äldre) |
|
Jan Eng |
C (Klass3) |
01-089 |
SAPK (Sthlms Allmänna Psk) |
|
|
Adam Jacobsson |
C (Klass2) |
|
Alfons Molund |
C (Juniorklass) |
|
Björn Nilsson |
C (Klass2), R (Klass2) |
|
Eric Zimmerman |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Hans Ehn |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Hedda Viå |
C (Klass1) |
|
Jan Eriksson |
C (Veteran Äldre) |
|
John Gustafsson |
A (Klass2), R (Klass2) |
|
Klas Hammar |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Nils-anders Ekberg |
A (Klass2) |
|
Patrick Anderberg |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Richard Liljeberg |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Stig Lindahl |
B (Klass2), R (Klass2) |
|
Susan Hammar |
B (Klass2) |
01-114 |
Svartsjö Psk |
|
|
Staffan Winström |
A (Klass1), C (Klass1), R (Klass1) |
01-126 |
Lunda Skf Pistolsektionen |
|
|
Anders Morberg |
C (Veteran Yngre), R (Klass3) |
|
Michael Stigstedt |
C (Klass3), R (Klass3) |
|
Peter Åberg |
B (Klass3), C (Veteran Yngre) |
|
Robin Sortebech |
C (Klass3), R (Klass3) |
|
Tommy Ek |
C (Klass3), R (Klass3) |
01-140 |
Riksbankens Skf |
|
|
Roger Nilsson |
B (Klass3) |
|
Roger Nilsson |
C (Klass3) |
|
Roger Nilsson |
R (Klass3) |
01-173 |
Ballongbergets Skf |
|
|
Billy Broberg |
C (Klass2) |
|
Fadi Goria |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Kevork Normanian |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Kjell Eriksson |
A (Klass2) |
|
Kjell Eriksson |
C (Veteran Äldre) |
|
Kjell Eriksson |
B (Klass2) |
|
Marcus Hahn |
C (Klass2) |
|
Mats Palmér |
C (Klass1) |
|
Pia Palmér |
C (KlassD2) |
|
Ragnar Franzén |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Richard Stahre |
C (Klass2) |
|
Richard Stahre |
A (Klass2) |
|
Riikka Rosdahl |
C (Klass1) |
|
Victor Hahn |
C (Juniorklass) |
01-176 |
Tyresö Skf |
|
|
Christer Östlundh |
C (Klass2), R (Klass2) |
|
Stefan Carleblom |
C (Klass3) |
|
Stefan Carleblom |
A (Klass3) |
|
Stefan Carleblom |
R (Klass3) |
01-188 |
Roslagens Pistolskyttar |
|
|
Daniel Andersson |
C (Klass1), R (Klass1) |
|
Jan Arnström |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Janåke Lindström |
B (Klass3), C (Veteran Äldre), R (Klass3) |
|
Jimmy Wallberg |
C (Klass1) |
|
Johan Gustavsson |
A (Klass1), C (Klass1), R (Klass1) |
|
Johan Stark |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Karl Soukup |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Mathias Fahlgren |
C (Klass2) |
|
Mathias Fahlgren |
A (Klass2) |
|
Michaela Sjöblom |
C (Klass1) |
|
Stefan Joulin |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Torbjörn Lindström |
A (Klass3), B (Klass3), R (Klass3) |
01-189 |
Täby-Viggbyholm Ö Ryds Skf |
|
|
David Sundberg |
C (Klass1) |
|
Erik Sundström |
C (Klass1) |
|
Helena Håkansson |
C (Klass1) |
|
Håkan Lantz |
A (Klass2) |
|
Jens Fjelkestam |
C (Klass2) |
|
Liam Berghofer |
C (Klass1) |
|
Magnus Brandt |
C (Klass1) |
|
Martin Lantz |
A (Klass2) |
|
Michael Kåsjö |
C (Klass2) |
|
Per-olof Brandt |
C (Klass1) |
|
Piotr Milewski |
C (Klass1) |
|
Sandra Fjelkestam |
C (Klass1) |
01-291 |
Mälarhöjdens Pistolskyttar |
|
|
Carl Foberg |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Christer Lorentzen |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Erik Armerén |
C (Klass1) |
|
Morgan Siljeholm |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Peter Liliegren |
C (Klass1) |
01-307 |
Atlas Copco Pk |
|
|
Henrik Otterbeck |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Johan Backe |
B (Klass3), C (Klass3) |
|
Mikael Olsson |
A (Klass3), C (Klass3) |
01-323 |
Stockholmspolisens Skf |
|
|
Andrzej Molin |
C (Veteran Äldre) |
|
Björn Hellström |
C (Veteran Äldre) |
|
Björn Hellström |
B (Klass3) |
|
Lennart Rehnström |
C (Veteran Yngre) |
|
Lennart Renström |
B (Klass3) |
|
Liselott Såmark |
C (KlassD3) |
|
Liselott Såmark |
B (Klass3) |
|
Liselott Såmark |
A (Klass3) |
|
Ove Andersson |
C (Veteran Äldre) |
|
Ove Andersson |
B (Klass3) |
|
Sune Söderström |
A (Klass3), C (Veteran Yngre) |
01-357 |
Bromma Pk |
|
|
Carl Tullberg |
A (Klass2) |
|
Carl Tullberg |
R (Klass2) |
|
Carl Tullberg |
C (Klass2) |
|
Johan Schubert |
C (Klass1) |
|
Per Kenttä |
A (Klass2), C (Veteran Yngre) |
|
Staffan Lundholm |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Ulf Nilsson |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
01-361 |
Katarina Psf |
|
|
Jonny Broqvist |
C (Klass2) |
|
Jonny Broqvist |
A (Klass2) |
|
Mikael Stefansson |
C (Klass1) |
|
Mikael Stefansson |
A (Klass1) |
|
Mikael Stefansson |
R (Klass1) |
|
Peter Siegel |
C (Veteran Äldre) |
|
Peter Siegel |
A (Klass3) |
01-417 |
Salems Pk |
|
|
Alejandro Fraga |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Björn Segendorf |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Jaan Joandi |
C (Klass3), R (Klass3) |
|
Jimmy Karlström |
C (Klass1) |
|
Lena Kröckel |
C (KlassD3), R (Klass3) |
|
Leopold Joandi |
C (Juniorklass) |
|
Peter Cederlöf |
A (Klass3), C (Veteran Yngre) |
|
Raine Lampinen |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Thomas Erlansson |
A (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Åke Bergroth |
C (Veteran Äldre) |
01-426 |
Håtuna Pistol och Sportskytteklubb |
|
|
Christer Stenqvist |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Kenneth Järf |
A (Klass3), B (Klass3), C (Veteran Yngre) |
|
Olof Kölestam |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Tadeusz Domadej |
A (Klass2), C (Veteran Yngre) |
|
William Linden |
A (Klass2), R (Klass2) |
01-447 |
Upplands Väsby Psk |
|
|
Anders Sundquist |
C (Klass1) |
|
Anders Öman |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Andreas Jaresved |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Björn Holm |
C (Klass3), R (Klass3) |
|
Christian Westerberg |
C (Klass3) |
|
Christian Westerberg |
A (Klass3) |
|
Daniel Olsson |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
David Nisshagen |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Erik Täfvander |
C (Klass1) |
|
Göran Blomgren |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Henrik Lilieholm |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Johan Haqués |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Johan Selin |
C (Klass3) |
|
Johan Selin |
A (Klass3) |
|
Magnus Malmlund! |
B (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Martin Brunner |
C (Klass1) |
|
Mikael Karlsson |
A (Klass3) |
|
Mikael Karlsson |
C (Klass3) |
|
Nikola Bokan |
A (Klass2), R (Klass2) |
|
Rickard Dä Johansson |
A (Klass1), R (Klass1) |
|
Roger Viklund |
A (Klass1) |
|
Roger Viklund |
C (Klass1) |
|
Sven-olof Olofsson |
C (Veteran Äldre) |
|
Thomas Hildingsson |
C (Klass1) |
|
Thomas Hildingsson |
A (Klass1) |
01-503 |
Lövsta Skf |
|
|
Anders Eklund |
B (Klass3) |
|
Anders Eklund |
C (Klass3) |
|
Anders Eklund |
A (Klass3) |
|
Anna Stålbrand |
A (Klass3) |
|
Anna Stålbrand |
C (KlassD3) |
|
Håkan Björn |
C (Klass3) |
|
Håkan Björn |
A (Klass3) |
|
Håkan Björn |
R (Klass3) |
|
Johan Terfelt |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Jörgen Görtz |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Kenneth Petersson |
C (Klass3) |
|
Kenneth Petersson |
A (Klass3) |
|
Kenneth Petersson |
R (Klass3) |
|
Magnus Erixon |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Peter Stålbrand |
A (Klass3) |
|
Peter Stålbrand |
R (Klass3) |
|
Rickard Mark |
A (Klass1) |
|
Rickard Mark |
C (Klass1) |
|
Sven Andersson |
A (Klass3), B (Klass3), C (Klass3) |
|
Tamás Gergely |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Torbjörn Hamrén |
A (Klass3), B (Klass3), C (Klass3) |
|
Ulf Hansson |
C (Veteran Äldre) |
01-529 |
Huddinge Jaktvårdsfören Pistolsektionen |
|
|
Catalin Popelca |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
Christian Widsten |
A (Klass1), C (Klass1) |
|
John Skagh |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Robert Breyer Witt |
A (Klass2), C (Klass2) |
01-586 |
Fridhemsplan Psk |
|
|
Danny Karlsson |
B (Klass2), C (Klass2) |
|
Johan Ståhlberg |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Lars Adolfsson |
A (Klass2), C (Veteran Yngre) |
|
Nicholas Hellström |
A (Klass2), C (Klass2) |
01-654 |
Södertälje Pk |
|
|
Angelito Ericsson |
C (Klass1) |
|
Anton Persson |
C (Klass1) |
|
Bengt Wallström |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Bo Andersson |
A (Klass2), C (Veteran Äldre) |
|
Erik Persson |
C (Klass1) |
|
Fredrik Königsson |
C (Klass1) |
|
Gunilla Karlsson |
A (Klass2), C (Veteran Äldre) |
|
Kerstin Andersson |
B (Klass2), C (Veteran Äldre) |
|
Lars Johansson |
A (Klass2), C (Klass2) |
|
Mikael Gustafsson |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Monica Brunqvist |
C (Klass3) |
|
Per Larsén |
A (Klass3), C (Klass3) |
01-677 |
Haningeskyttar Pk |
|
|
Björn Rosberg |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Jonas Nilsson |
A (Klass2), C (Klass2), R (Klass2) |
|
Mats Bjärnander |
A (Klass3), C (Veteran Yngre), R (Klass3) |
01-715 |
Skarp 7 Psk |
|
|
Anton Wagner |
C (Juniorklass) |
|
Göran Wagner |
C (Klass2) |
|
Johnny Lund |
A (Klass2), R (Klass2) |
|
Michael Jorsback |
C (Veteran Yngre) |
|
Peter Wennersten |
A (Klass2), B (Klass2), R (Klass2) |
|
Thomas Edengren |
A (Klass2), R (Klass2) |
01-748 |
Västberga Psk |
|
|
Joakim Stralje |
C (Klass1) |
|
Joakim Stralje |
A (Klass1) |
|
Joakim Stralje |
R (Klass1) |
01-766 |
Ekens Psf |
|
|
Mattias Bergman |
C (Klass3) |
|
Mattias Bergman |
A (Klass3) |
|
Mattias Bergman |
R (Klass3) |
01-767 |
Össeby Pistolkamrater |
|
|
Mats Lodén |
A (Klass3), C (Veteran Yngre), R (Klass3) |
|
Nathalie Lodén |
A (Klass2), C (KlassD2) |
02-217 |
F16 Pk |
|
|
Annika Wester |
B (Klass1), C (Klass1) |
|
Claes Tapper |
C (Klass3) |
|
Claes Tapper |
R (Klass3) |
|
Claes Tapper |
A (Klass3) |
|
Linus Wolter |
A (Klass1), C (Klass1), R (Klass1) |
|
Mikael Larsson |
B (Klass3), C (Klass3), R (Klass3) |
|
Pär Revin |
A (Klass1), C (Klass1) |
02-253 |
Uppsala Handeldvapenförening |
|
|
Michael Jelseus |
A (Klass3), B (Klass3), C (Klass3) |
|
Stefan Lind |
C (Klass2) |
|
Stefan Lind |
A (Klass2) |
|
Stefan Lind |
R (Klass2) |
02-358 |
Uppsala Ssk |
|
|
Sharjeel Niazi |
A (Klass3), C (Klass3) |
|
Sharjeel Niazi |
A (Klass3), C (Klass3) |